רחלי אררה(צילום: Samuël Berthet)

קוראים לי רחלי והדבר שאני הכי אוהבת בעולם זה אוכל.

לאכול אותו, לבשל ולאפות אותו, לקנות אותו, לדבר עליו, ללמוד וללמד אותו, לכתוב עליו, לצלם אותו ובעיקר לחוות אותו. תמיד הרגשתי שהחוויה שעוטפת את הארוחה, היא החלק המשמעותי ביותר בטעם ובזיכרון.

נולדתי בירושלים בחורף 87 לאמא צרפתיה ואבא תוניסאי. שלושת המטבחים האלו הם מקורות ההשראה הראשונים שלי.

המילה הראשונה שלי הייתה 'ציצי', אני מאמינה שזה קשור לעובדה שמאז ומתמיד כל מה שחשבתי עליו זה- אוכל 🙂

כשהייתי בת עשר, אימא שלי אמרה לי שאני מספיק גדולה כדי לחזור מבית הספר לבד. אימי הייתה בעיצומה של קריירה ולכן מצאה את הפתרון ה"קסום" מיקרוגל. בכל בוקר היא הייתה מרכיבה לחמישה ילדים צלחות מלאות כל טוב וביד אחת עוטפת בניילון נצמד לחימום עצמאי בשעות צהריים, כשבידה השנייה הייתה מורחת לחם אחיד בנוטלה לארוחת עשר. הרעיון הזה שאני יודעת מה אני הולכת לאכול בכל ארוחת צהריים, כבר מהבוקר, הטריף אותי. לא יכולתי לשאת את המחשבה ששום דבר לא הולך להפתיע אותי.

אחרי ימים ספורים תפסתי את אבא שלי לשיחה ואמרתי לו, במלוא הרצינות שילדה יכולה לגייס: "אבא, אני רוצה שתלמד אותי להכין פתים" (שזה בצרפעברית- פסטה). עמדתי על שרפרף לידו ולמדתי באדיקות ובדממה את שיעור הבישול הראשון שלי. לאט לאט למדתי להכין רטבים. בהתחלה רסק שמהלתי במים ומלח, ואחר כך רוטב שהורכב משמן זית ובזיליקום מהגינה ומאותו רגע השמים היו הגבול.

מאז הפתים למדתי ולימדתי את עצמי איך להכין עוד אינספור מנות מכל מי שרק היה מוכן ללמד אותי. את ההשכלה המקצועית שלי רכשתי במכללת הדסה, במטבחים של מסעדות בהן עבדתי ובקייטרינג שהקמתי ובו יצרתי שמחות קולינריות ברחבי הארץ.

ההשראה שלי לבישול נובעת מהבית ומהדרך. נולדתי וגדלתי בירושלים, חייתי בירוחם ובבאר שבע וכיום אני מתגוררת בתל אביב. במהלך העשור האחרון נדדתי בהודו, נפאל, תאילנד, גאורגיה, צרפת, אנגליה, ארצות הברית, פולין, רומניה, אוסטריה, גרמניה, ספרד, יוון, מרוקו, אוקראינה, דנמרק, ירדן, מצרים, שוב הודו ושוב צרפת.

התשוקה שלי לאוכל הובילה אותי להרבה הרפתקאות. בולו הוא הרפתקת האוכל החדשה שלי. הקמתי אותו כדי לשתף אתכם באהבה הזו.

תוכלו למצוא כאן מתכונים שפיתחתי או כאלה שאני נורא אוהבת, סיפורי מסעות, תמונות וטקסטים על אוכל ומה שהביא איתו.

איך עשיתי את בולו?

בניתי את האתר הזה בעזרתו של גיא חג'ג' ואת הטקסטים הראשונים שפורסמו ערכתי עם אביגיל קובארי. היום אני מנצחת עליו סוליקו ובכוחות הטוטוריאלז ועצות חבריי וקוראיי.

יש לי אייפון 7 ומצלמת ריפלקס D450 של Canon ואני מצלמת בהם את כל התמונות שבאתר (למעט אלו שמצויין בהם אחרת).

אין לעשות שימוש בתוכן ובתמונות ללא אישור מפורש בכתב.

בתאבון,

רחלי

בואו לעקוב אחריי באינסטגרם ובפייסבוק